КАПИТЕНОТ НА МАКЕДОНИЈАПОВТОРНО ГИ ТРЕСЕ МРЕЖИТЕ ВО СЕРИЈА А

Пандев влезе во гол серија, повторно погоди за Џенова (Видео)

Гоче погоди за водство на неговиот тим од 1:0, на полувреме против Киево

објавено: 30 април 2017 - 15:52

Горан Пандев го постигна вториот погодок сезонава за Џенова во Серија А. Капитенот на македонската репрезентација погоди против Киево за водство на домаќините од 1:0 на полувреме. Гоче одлично реагираше и од неколку метри со лева нога, ја затресе мрежата на гостинскиот тим. 

Пандев претходно погоди и против Лацио, а сега ја начна мрежата и на Киево. 

Најново во Фудбал