РАФАЛНА СТРЕЛБА НА РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ

ПРОДОЛЖУВА ГОЛГЕТЕРСКАТА СЕРИЈА: Алиоски го начна и лидерот (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски го постигна третиот гол во серија. Откако претходно ги тресеше мрежите на Брентфорд и Мидлсбро, вечерва се запиша во листата на стрелци на дуелот со Вулверхемптон. 

објавено: 22 ноември 2017 - 22:02

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски го постигна третиот гол во серија. Откако претходно ги затресе мрежите на Брентфорд и Мидлсбро, вечерва се запиша во листата на стрелци на дуелот со Вулверхемптон.

Тимот на нашиот фудбалер, Лид по првото полувреме кај лидерот на табелата имаше негатива од 2-0, но Алиоски со погодокот во 48. минута ги врати надежите за реми на ова тешко гостување. 

 

Најново во Фудбал