СО РЕМИТО ПРОТИВ РАД

Ристовски и Амановиќ испаднаа од прва лига

Македонците не успеаја да изборат нов прволигашки статус во Србија

објавено: 17 мај 2018 - 19:06

Филип Ристовски и Алекса Амановиќ со својот Јавор не успеаа да обезбедат опстанок сезонава и следната овој клуб ќе игра во втората по ранг конкуренција на Србија. Тимот од Ивањица, предмалку на домашен терен одигра 1:;1, протв Рад што не беше доволно за опстанок. Иако домашните поведоа, сепак, во вториот дел примија гол и не успеаа повторно да дојдат до водство. На ваквиот развој на настаните кумуваше и победата на тимот на Бачка на домашен тере, со што овој тим ги осови поребните бодови за осптанок. На овој начин екс, односно актуелниот младнски репрезентативец на Македонија ќе треба да си бараат веројатно нова средина летово

Најново во Фудбал