Во вистински момент

Симоновски со деби гол за Сепси ја отвори портата на Јувентус во Букурешт

Марко Симоновски во вистински момент блесна во дресот на Сепси и со деби гол придонесе да се победи Јувентус од Букурешт во битката за опстанок. Симоновски го даде првиот гол, а потоа по неговиот удар беше досуден пенал за конечни 2:0

објавено: 9 април 2018 - 19:19

Марко Симоновски во вистински момент блесна во дресот на Сепси и со деби гол придонесе да се победи Јувентус од Букурешт во битката за опстанок. Симоновски го даде првиот гол, а потоа по неговиот удар беше досуден пенал за конечни 2:0.

За него тоа е прв погодок во романското првенство и многу важен за Сепси во плејаутот.Со него цел меч за гостите одигра и Милован Петровиќ.

Најново во Фудбал