Нема застој за нашиот репрезентативец

Слободен удар за Барди е како пенал, Енис пак постигна еврогол (Видео)

Енис Барди игра извонредно за Леванте, а вечерва пак постигна гол од слободен удар. Против Елче на пријателски меч, македонскиот репрезентативец како од шега погоди од слободен удар, а противничкиот голман не се ни обиде да брани

објавено: 12 август 2017 - 21:56

Енис Барди игра извонредно за Леванте, а вечерва пак постигна гол од слободен удар. Против Елче на пријателски меч, македонскиот репрезентативец како од шега погоди од слободен удар, а противничкиот голман не се ни обиде да брани.

Слободните удари ќе му бидат голем адут на Барди во Примера Дивизија, а навивачите на Леванте се воодушевени од игрите и од квалитетот на македонскиот репрезентативец. Погледнете го новото ремек-дело на Барди.

 

Најново во Фудбал