МАКЕДОНИЈА СО ПРЕТСТАВНИЦИ ВО ЕЛИТНОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

Тројца младинци во ЛШ: Миоски и Стоименовски гости на Челзи, Митровски на Олимпијакос

Оливер Стоименовски и Бојан Миовски со Карабах играат со Челзи во Лондон, додека Димитар Митровски кој настапува за Спортинг гостува кај Олимпијакос.

објавено: 12 септември 2017 - 09:30

Македонија сепак ќе има свои претставници во Лигата на шампиони за младинци, денеска попладне дури тројца наши фудбалери ќе настапат со своите клубови.

Бојан Миовски заедно Оливер Стоименовски со Карабах му гостуваат на Челзи во Лондон, додека пак  Димитар Митровски кој настапува за Спортинг гостува кај Олимпијакос.

 

Најново во Фудбал