ФАНОВИТЕ НА ВАРДАР НАЈАВУВААТ ФЕШТА НА АРЕНАТА

„Комити“ се мобилизираат: „Вулканот“ се активира, Скопје ќе се тресе!!!

Македонскиот шампион, Вардар вечерва (21:05 часот) на Арената „Филип Втори“ го пречекува Зенит во рамките на првото коло од групната фаза во Лигата на Европа. Се очекува „црвено-црните“ да имаат голема поддршка на трибините, нивните фанови веќе се мобилизираат и најавуваат одлична атмосфера.

објавено: 14 септември 2017 - 08:55

Македонскиот шампион, Вардар вечерва (21:05 часот) на Арената „Филип Втори" го пречекува Зенит во рамките на првото коло од групната фаза во Лигата на Европа. Се очекува „црвено-црните" да имаат голема поддршка на трибините, нивните фанови веќе се мобилизираат и најавуваат одлична атмосфера.

„Комити се мобилизирани, Вулканот се активира, Скопје ќе се тресе!!!“, стои на „Фејсбук“ страницата на „Комити Скопје“, кои вчера беа присутни на тренингот на вардаровите фудбалери пред денешниот меч против Зенит.

За сите оние кои што ќе дојдат на Арената, Вардар на својата официјална страница испрати соопштение. Истото може да го видите ТУКА. 

Најново во Фудбал