ОЧЕКУВАН ТРИУМФ НА „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“

БЕЗ МАКА ДО 1/8 ФИНАЛЕ: Вардар за 18. минути ја реши Локомотива (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар се пласираше во осминафиналето од Купот на Македонија, откако лесно и без мака го совлада второлигашкиот состав на Локомотива со 4-1. 

објавено: 31 август 2017 - 18:31

Сосема очекувано, Вардар се пласираше во осминафиналето од Купот на Македонија. Избраниците на Чеде Јаневски лесно и без мака го совладаа второлигашот, Локомотива со .

На „црвено-црните“ им беа потребни 17. минути за да го заверат пласманот во следната рунда. Првиот гол го постигна Блажевски во 21. минута, Исени осум минути подоцна зголеми на 2-0.  Демири во 39. минута биеше за 3-0. А конечните 4-1 ги постави повторно Исени (90. минута).

Локомотива сепак на крајот успеа да постигне гол во мрежата на фаворизираниот состав, Стојановски во 86. минута биеше 

Најново во Фудбал