Голема еуфорија во градот

БИТОЛА Е НА НОЗЕ: Славјето само што започна (ФОТО)

Фудбалерите на Пелистер со право деновиве ќе бидат главна тема на разговор во Битола. Успеаа на својот град да му ја донесат титулата од Купот на Македонија по пауза од 16 години. Очекувано, радоста во градот на конзулите е огромна, а славјето штотуку започна. Најавена е голема прослава низ градот, а веќе на социјалните мрежи се појави и првата фотографија од целата оваа фешта.

објавено: 18 мај 2017 - 00:12

Најново во Фудбал