НАВИВАЧИТЕ НА ПЕЛИСТЕР БЕА ВО ВИСТИНСКИ ЕЛЕМЕНТ

„Чкембари“ во Струмица направија атмосфера за памтење (Фотогалерија)

Неколку стотина навивачи од Битола, беа на стадионот во Струмица и создадоа феноменална атмосфера. Популарните „Чкембари“ повеќе од два часа ги бодреа своите миленици на теренот, а на крајот имаа голема причина за славје, бидејќи Пелистер на пенали со 4:3 ја победија Шкендија. Во регуларниот дел од 90 минути и дополнителните 30 минути немаше погодоци. За Пелистер тоа беше втор трофеј во Купот на Македонија. 

објавено: 18 мај 2017 - 23:29

Најново во Фудбал