Тетовци со предност на Телеком арена

Два пенали во Скопје, Шкендија ја чува предноста од еден гол

Два пенали досуди главниот арбитар Димитар Мечкаровски, по еден за Шкендија и за Вардар, а сигурни резлизатори беа Бесарт Ибраими и Хуан Фелипе, па предноста на гостите од Тетово од еден гол е актуелна на првиот полуфинален меч во националниот куп

објавено: 1 март 2017 - 15:32

Два пенали досуди главниот арбитар Димитар Мечкаровски, по еден за Шкендија и за Вардар, а сигурни резлизатори беа Бесарт Ибраими и Хуан Фелипе, па предноста на гостите од Тетово од еден гол е актуелна на првиот полуфинален меч во националниот куп.

Во финишот на првиот дел Баесарт Ибраими беше прецизен од 11 метри и со вториот свој гол и донесе предност на Шкендија од 2:0 против домаќинот Вардар, а по само 6 минути во второто полувреме и Хуан Фелипе погоди од пенал за 1:2.

Најново во Фудбал