ЕДНОСТАВНО ЗНААТ КАКО ДА СЕ РАДУВААТ НА ТРОФЕЈОТ

Ечеа битолски песни во соблекувалната на Пелистер (Видео)

„Битола мој роден крај“, „Ако одам во Битола“ беа само дел од многуте песни кои ечеа во соблекувалната на Пелистер. Играчите на освојувачот на трофејот се покажаа и како одлични пејачи. Едноставно играчите на Пелистер покажаа дека знаат како да го прослават големиот успех и освојувањето на Куп трофејот. 

Со тоа што го покажаа во текот на целото натпреварување, Пелистер сосема заслужено се радува на пехарот. 

објавено: 17 мај 2017 - 21:33

Најново во Фудбал