Продолжува реваншот во Тетово

Лутите ривали се вратија на терен, продолжи мечот меѓу Шкендија и Вардар

Играчите на Вардар се вратија на терен, а по дваесеттина минути прекинатиот реванш меч меѓу Шкендија и гостите од Скопје продолжи

објавено: 19 април 2017 - 17:01

Играчите на Вардар се вратија на терен, а по дваесеттина минути прекинатиот реванш меч меѓу Шкендија и гостите од Скопје продолжи.

По хаосот во 32. минута, капитените на двата тима Хасани и Грнчаров беа исклучени, а играчот на Вардар на пат кон соблекувалната беше удрен со тврд предмет од трибината. Сепак натпреварот продолжи, а двата тима се со по 10 играчи.

Најново во Фудбал