По еден час заврши првиот дел

Под Шара беше жешко, сепак избегнато е најтешкото (ФОТО + ВИДЕО)

Натпреварите меѓу Шкендија и Вардар секогаш се тензични, а денеска имаше дваесетминутен прекин, предизвикан од домашните навивачи „Балистите“. Тие влетаа на терен за да се пресметаат со гостинските играчи, а капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров беше удрен со тврд предмет од трибината, на пат кон соблекувалната, откако тој и Фрехан Хасани беа исклучени

објавено: 19 април 2017 - 17:18

Натпреварите меѓу Шкендија и Вардар секогаш се тензични, а денеска имаше дваесетминутен прекин, предизвикан од домашните навивачи „Балистите". Тие влетаа на терен во 32. минута за да се пресметаат со гостинските играчи, а капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров беше удрен со тврд предмет од трибината, на пат кон соблекувалната, откако тој и Фрехан Хасани беа исклучени.

Најново во Фудбал