По десетминутен прекин пак се игра на „Младост“

Продолжи финалето во Струмица

По десетминутен прекин на финалето на Купот, повторно се игра фудбал на стадионот „Младост“ во Струмица, а играчите се веќе на теренот

објавено: 17 мај 2017 - 18:31

По десетминутен прекин на финалето на Купот, повторно се игра фудбал на стадионот „Младост" во Струмица, а играчите се веќе на теренот. Капитените на двата клуба, Пелистер и Шкендија ги замолија навивачите за пристојно однесување и скандирање, па судијата Александар Ставрев одлучи да се продолжи второто полувреме. Прекинот беше поради сдкандирањето на „Балистите“, повторно на репертоар беа „Илирида“ и „Големаљ Албанија“, што доведе до прекин во 57. минута, при резултат 0:0.

Најново во Фудбал