И тоа се случува

Судијата Бартон се повреди, стисна заби да го заврши полуфиналето меѓу Шкендија и Ренова (Фото)

Во финишот на првото полувреме судијата Јосип Бартон се повреди, но по медицинската помош продолжи со арбитражата во првото полуфинале  меѓу Шкендија и Ренова

објавено: 14 март 2018 - 15:08

Во финишот на првото полувреме судијата Јосип Бартон се повреди, но по медицинската помош продолжи со арбитражата во првото полуфинале меѓу Шкендија и Ренова.

Бартон е еден од нашите најдобри судии, а се пожали на болки во „задната ложа“. По укажаната помош го отсуди првото полувреме и веројатно ќе остане на теренот да ја дели правдата на тетовското дерби до крајот на мечот.

Најново во Фудбал