ЖДРЕПКА ЗА ОСМИНАФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Вардар против Шкупи, Работнички со Шкендија

Првите мечеви ќе се играат на 13.септември, а реваншите се на програмата на 18.октомври.

објавено: 1 септември 2017 - 13:42

Актуелниот освојувач Пелистер ќе игра против Борец, додека Силекс ќе се сретне против Академија Пандев, а од поинересните двојки се издвојувата оние во кои же се сретнат Работнички против Шкендија,, односно Вардар со Шкупи. 

Првите мечеви ќе се играат на 13.септември, а реваншите се на програмата на 18.октомври.

КУП НА МАКЕДОНИЈА

ДВОЈКИ - ОСМИНАФИНАЛЕ

Брегалница - Победа

Работнички - Шкендија

Кожуф - Тетекс

Скопје - Еуромилк ГЛ

Пелистер - Борец

Силекс - Академија Пандев

Вардар - Шкупи 1927

Ренова - Струга Трим Лум

 

 

 

Најново во Фудбал