ПОЗНАТИ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ

Шкендија - Ренова и Академија Пандев - Пелистер во битка за финалето на Купот

Денеска во ФФМ беа извлечени двојките за полуфиналето во Купот на Македонија. 

објавено: 9 март 2018 - 13:11

Денеска во ФФМ беа извлечени двојките за полуфиналето во Купот на Македонија. Бранителот на титулата, Пелистер ќе игра против Академија Пандев, додека останата двојка ја сочинуваат Шкендија и Ренова.

Шкендија и Пелистер се домаќини на првите мечеви кои се закажани за 14 март, а реваншите ќе се играат на 11 април. 

Најново во Фудбал