Динамо е фаворит и има прекрасна поддршка

На „Трактор“ во Минск, Работнички ќе го пречекаат прекрасни чирлидерки (Видео)

Стадионот на Динамо Минск има интересно име „Трактор“, невообичаено за фудбалска арена, а ја разубавуваат прекрасните чирлидерки на белорускиот клуб

објавено: 20 јули 2017 - 10:30

Стадионот на Динамо Минск има интересно име „Трактор", невообичаено за фудбалска арена, а ја разубавуваат прекрасните чирлидерки на белорускиот клуб. Ги нарекуваат „Ледените девојки“, бидејќи примарна задача им е да ги забавуваат гледачите на хокеарските натпревари на Динамо Минск, но знаат одлично да направат атмосфера и на зелениот терен, на фудбалските натпревари.

Играчите на Работнички ќе треба да внимаваат и да бидат фокусирани само на противникот, со цел да приредат подвиг и да се пласираат во третото коло од квалификациите за настап во Европа Лигата.

Најново во Фудбал