ПОКРАЈ НАЈСТАРИОТ, ПОГОДИ И НАЈМЛАДИОТ МАКЕДОНЕЦ ВО ИТАЛИЈА

Никола Секулов погоди за Јувентус и тоа во градското дерби (Видео)

Горан Пандев повеќе од една и пол деценија ги покажува своите квалитети во Серија А. Дека имаме негов наследник во италијанското првенство покажува Секулов 

објавено: 24 април 2018 - 11:30

Горан Пандев повеќе од една и пол деценија ги покажува своите квалитети во Серија А. Дека имаме негов наследник во италијанското првенство покажува Никола Секулов. Младиот талентиран 16-годишен играч на Јувентус, погоди за „старата дама“ во дуелот против градскиот ривал Торино. 

Јувентус победи со 6:1, а Секулов само ги потврди голгетерските квалитети, иако не е класичен напаѓач. 

Најново во Фудбал