Дебармаалци немаа многу среќа

Работнички го доби Хонвед

”Романтичарите” ќе треба добро да се испотат за да го поминат овој ривал

објавено: 20 јуни 2018 - 12:22

Работнички ќе игра против Хонвед во првото коло од квалификациите во Лигата на Европа.

“Романтичарите” беа во групата на носители, но унгарскиот клуб воопшто не е наивен противник. Тоа е тимот кој пред две години беше шампион на својата земја и има големо меѓународно искуство.

Најново во Фудбал