И „РОМАНТИЧАРИТЕ“ ГИ ДОБИЈА МОЖНИТЕ ПРОТИВНИЦИ

Работнички против Рига, Хонвед, Рудар, Милсами или Балзан

Дебармаалци ќе треба да ја оправдаат улогата на фаворити во ова квалификациско коло од Лигата на Европа

објавено: 18 јуни 2018 - 20:24

Работнички ќе биде во иста ситуација како Вардар, на ждрепката од квалификациите за првото коло во Лигата на Европа. „Романтичарите“ се во улога на фаворити, што автоматски значи дека треба да добијат послаб противник од нив. 

Како можни противници на ждрепката која ќе биде на 20 јуни, за дебармаалци се најдоа екипите на Рига (Летонија), Хонвед (Унгарија), Рудар (Црна Гора), Милсами  (Молдавија) или Балзан (Малта). 

Најново во Фудбал