Како да се маѓепсани противничките мрежи

Австрија брои до 4, Македонија 4 часа без гол

По точно еден час игра Македонија има негатива од 0:4 против младите австриски репрезентативци, а има и симболика во резултатот на „Филип Втори“ арената

објавено: 14 ноември 2017 - 14:19

По точно еден час игра Македонија има негатива од 0:4 против младите австриски репрезентативци, а има и симболика во резултатот на „Филип Втори" арената.

Македонските репрезентативци немаа постигнато погодок цели 4 часа, сметајќи ги последните квалификациски мечеви, а веќе примија 4 гола од Австрија за 60 минути. Лошата серија почна по поразот од Србија, на домашен терен со 0:2, потоа за 90 минути игра не успеавме да го пробиеме бункерот на Гибралтар па сензационално загубивме со 0:1, а и денеска во Скопје не декласира Австраија и по еден час игра води со 4:0.

 

 

Најново во Фудбал