ПОРАЗОТ ВО ПРЕТХОДНОТО КОЛО ГИ МОТИВИРАШЕ

Барсегјан: Не сме изненадени, очекуваме експлозија против Македонија

По три победнички кола во Лигата на нации, Ерменија на површина ги извади сите наши слабости спуштaјќи не на земја. Од Еревaн заминуваме со пораз од 4-0.

објавено: 16 октомври 2018 - 20:51

По три победнички кола во Лигата на нации, Ерменија на површина ги извади сите наши слабости спуштaјќи не на земја. Од Еревaн заминуваме со пораз од 4-0.

Тигран Барсегјан, фудбалерот на Вардар вели дека очекувале ваква игра против Македонија и секако победничко враќање. 

„Очекувавме експлозија против Македонија, затоа што против Гибралтар имавме преку 30 шута. Во минатото исто така загубивме од Малта 0:1, па потоа ја победивме Данска 4:0", изјави ерменскиот репрезентативец, Тигран Барсегјан.

 

Најново во Фудбал