МЛАДИОТ ФУДБАЛЕР НА РАДАРОТ НА БЕЛГИСКИОТ ТИМ

Гент заинтересиран за Тодороски

Младиот бек на Вардар, Тодор Тодороски се најде на листата на желби на еден од најголемите тимови во Белгија. Тодор Тодороски. 

објавено: 6 декември 2017 - 14:00

Младиот бек на Вардар, Тодор Тодороски се најде на листата на желби на еден од најголемите тимови во Белгија. Тодор Тодороски, открива „Македонски спорт“.

„Гент, еден од најголемите клубови во Белгија, пројавува интерес за младиот бек на Вардар, Тодор Тодороски. Тој веќе е на радарот на Белгијците и можно е во блиска иднина да дојде и до евентуален негов трансфер во редовите на Гент. Инаку, Тодороски го сврте вниманието со одличните настапи во Вардар, но и во младинската селекција на Македонија“, стои во денешното печатено и интернет издание на единствениот спортски весник во Македонија. 

Најново во Фудбал