Каков малер

Голем пех за Тодоров - младиот репрезентативец заработи скршеница на ногата?

Голем пех и се случи на младата репрезентација на Македонија, а особено на Миле Тодоров на пријателскиот меч со Финска за играчи до 19 години. Тодоров веројатно ја скрши ногата и веднаш беше префрлен во болница

објавено: 27 февруари 2018 - 14:55

Голем пех и се случи на младата репрезентација на Македонија, а особено на Миле Тодоров на пријателскиот меч со Финска за играчи до 19 години. Тодоров веројатно ја скрши ногата и веднаш беше префрлен во болница.

Дали се работи за скрпшеница ќе се утврди по дополнителните прегледи, но целата ситуација не навестува ништо добро. Македонија до самиот финиш има убедлива предност од 4:0, но победата мина во сенка на повредата на Тодоров.

Најново во Фудбал