ПОТЕГ ЗА ВОСХИТ

И ние си имаме свој „Израелец": Големиот Николов го стопли Јане (ФОТО)

Бобан Николов се потруди малиот Јане да биде затоплен за време на интонирањето на химната на Македонија пред дуелот со Гибралтар

објавено: 21 ноември 2018 - 13:25

Она што е главна вест денеска во фудбалскиот свет поврзана со гестот на фудбалерите на Израел, се случи уште пред некоја вечер, во Скопје.

За време на натпреварот помеѓу селекцииите на Македонија и на Гибралтар, нашиот репрезентативец Бобан Николов му се најде при рака, и со својата тренерка го „покри" малиот Јане, во обид дополнително да го стопли.

Потег што наиде на топол прием кај присутните на Арената „Фили втори" во таа студена ноемвриска вечер во Скопје

Најново во Фудбал