НОВА ГЕНЕРАЦИЈА, СТАРИ АМБИЦИИ

ОД ЕРЕВАН ДО НОВО ЕП: Линк за следење на дуелот Ерменија - Македонија

Денеска во Ерменија, македонската репрезентација до 21 година ја започнува мисијата - нов пласман на ЕП. Селекторот, Боби Милевски овој пат со нова генерација ќе се обиде да го повтори историскиот успех. 

објавено: 5 септември 2017 - 15:45

Денеска во Ерменија, македонската репрезентација до 21 година ја започнува новата мисијата - пласман на ЕП. Селекторот, Боби Милевски овој пат со нова генерација ќе се обиде да го повтори историскиот успех. Прва пречка на „црвено-жолтите“ е селекцијата на Ерменија, дуелот почнува во 17 часот. 

Добра вест за македонската репрезентација е приклучувањето на Елиф Елмас. Еден од нашите најталентирани фудбалери се очекува да го предводи новиот тим до првата победа.

Натпреварот меѓу Ерменија и Македонија може да следите на линкот подолу. 

Најново во Фудбал