НЕ ИМА СЕКАДЕ, ПА ДУРИ И ВО ЕРМЕНИЈА

Македонското знаме блесна на трибините во Ереван (ФОТО)

Фудбалерите на македонската репрезентација ќе имаат значителна поддршка од трибините на дуелот со Ерменија (18 часот). На трибините на стадионот „Вазген Саркисјан" шест фанови го развиорија македонското знаме.

Од Ереван, Огнен Дојчиновски. ФОТО: Петр Стојановски  

објавено: 16 октомври 2018 - 17:21

Најново во Фудбал