Полска е минато сега на ред е атак на нов подвиг

Милевски му ја мисли како до нов подвиг, на ред е „операција Италија" (Фото)

Благоја Милевски подготвува нов победнички рецепт за големо натпреварување, а по сензационалниот од до историја и пласман на Европското првенство, почнува нов поход, кон континенталниот шампионат во Италија за две години

објавено: 28 август 2017 - 17:36

Благоја Милевски подготвува нов победнички рецепт за големо натпреварување со младата репрезентација на Македонија, а по сензационалниот од до историја и пласман на Европското првенство, почнува нов поход, кон континенталниот шампионат во Италија за две години.

Денеска почнаа подготовките за новиот квалификацикски циклус и првиот меч во групата 7 против Ерменија на гостински терен на петти септември.

Потоа ќе следат и дуелите со Србија, Австрија, Русија и Гибралтар. Сега во нова авантура почнуваме и со нова генерација на фудбалери, но по Полска и оптимизмот е и поголем и пореален, дека имаме шанси пак да играме на Европско првенство.

Сер Боби Милевски покажа дека умее да создаде победнички концепт, а сега на ред е да смисли нов добар план за нови успеси со младата селекција на Македонија.

Најново во Фудбал