СЕЛЕКТОРОТ ОЧИГЛЕДНО ГРАДИ НОВА ЕВРОПСКА ГЕНЕРАЦИЈА

Милевски: Секоја чест, момците заслужуваат едно големо браво!

Новата генерација на селекторот, Благоја Милевски покажа дека има квалитет и потенцијал да го повтори резултатот на своите претходници. Новиот квалификациски циклус за пласман на ново Европското првенство, кое во 2019 година ќе се одржи во Италија. 

објавено: 5 септември 2017 - 20:50

Новата генерација на селекторот, Благоја Милевски покажа дека има квалитет и потенцијал да го повтори резултатот на своите претходници. Новиот квалификациски циклус за пласман на ново Европското првенство, кое во 2019 година ќе се одржи во Италија.

Предводникот на младите, кој дефинитивно знае како да ги мотивира фудбалерите, очекувано е задоволен од играта, од резултатот. 

„Одигравме одличен меч. Момците покажаа дека имаат квалитет и потенцијал да бидат конкурентни и во овие квалификации и да се носат со сите ривали во групата. Секоја чест, заслужуваат едно големо браво. На овој меч имавме многу позитивни работи. Од друга страна Ерменија одигра одлично против една Русија, но ние буквално ги надигравме во секој поглед. Покажавме дека сме подобра екипа вечерва" - изјави по мечот селекторот Милевски за „Спортмедиа“.

Најново во Фудбал