СЕЛЕКТОРОТ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ ЗА У-21

Милевски со неколку промени во составот за дуелите со Русија и Австрија

„Црвено-жолтите" на 23 март во Скопје играат против Русија, а четири дена подоцна гостуваме кај Австрија

објавено: 15 март 2018 - 12:05

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски го објави списокот на играчи на кои ќе смета за претстојните два меча од квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година.

„Црвено-жолтите“ на 23 март во Скопје играат против Русија, а четири дена подоцна гостуваме кај Австрија. 

Најново во Фудбал