ПО УСПЕШНАТА ПРВА ФАЗА ОД ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ

Момци, Ви благодарам за секој поминат момент со вас!!! (ФОТО)

Селекторот Игор Ангеловски преку својот фејсбук профил им се заблагодари на сите чинители на успешниот старт на нашиот сениорски национален тим во новоформираното натпреварување под закрила на УЕФА...

објавено: 10 септември 2018 - 13:30

 

Гибралтар-Македонија 0:2

Македонија - Ерменија 2:0

Дечки, Ви благодарам за секка поминат момент со вас!!!

Македонија!!!

Вака гласи поздравната порака на селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски по успешно реализираниот прв дел од натпреварите во УЕФА лигата на нациите

 

Најново во Фудбал