АМАТЕРСКАТА СЕЛЕКЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА ВО НОВИ КВАЛИФИКАЦИИ

На мегдан со Северна Ирска, Русија и Португалија

Македонската аматерска репрезентација по успехот на претходниот турнир сега оди на ново докажување во Северна Ирска каде што ќе одиграме три силни мечеви. Покрај домаќинот ќе учествуваат уште и селекциите на Русија, (Јужен регион – Чајка), како и репрезентацијата на Португалија (област Брага).

објавено: 12 октомври 2018 - 16:00

Овој турнир кој секако е дек од Ринџс купот, нагостува екипи кои имаат аматерски статус, и затоа секако и ние испраќаме селекција оставена исклучиво од играчи кои се дел од нашата второлигашка конкуренција.

На 18. октомври го отвораме турнирот со мечот против Русите, односно против Јужниот Регион Чајка со меч кој ќе се одигра на стадионот Сноуграндс во градот Коларејн.

 

Мечот се игра од 15:00 часот. Потоа на 21. Октомври го играме второто коло против домаќинот, селекцијата на Источен Регион на Северна Ирска, на стадионот Виндзор Парк во Белфаст, а финишираме на 24. октомври го финишираме турнирот со Португалската селекција. На стадионот Шамрок Парк во Портдаун.

МАКЕДОНИЈА СОСТАВ:

Мирза Друаковиќ Кит Го
Борче Кртов Кожуф
Никола Ристески Кит Го
Ангонио Илиевски Гостивар
Бојан Рајков Брегалница
Силвио Ангеловски КаменицаСаса
Антонио Бошевски Саса
Марјан Ристовски Кожуф
Христијан Николовски Борец
Роберт Коцев Борец

Армен Алиу Влазреими
Валентино Рафески Плачковица
Антонио Лукаров Швајцарија
Иван Галевски Кит Го
Дамјан Ивановски Кожуф
Тони Мирчевски Борец
Лазар Пеев Кожуф
Драган Паунов Осогово

Селектор: Марјан Јовановски

Најново во Фудбал