МЛАДИТЕ СО ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ ВО СОСТАВОТ

НЕ МОЖЕ СО СТАРИТЕ, НО МОЖЕ СО МЛАДИТЕ: Елмас во составот за Ерменија

Еден од најголемите македонски таленти, Елиф Елмас ќе биде во составот на репрезентацијата до 21 година за утрешниот квалификациски натпревар против Ерменија за пласман на Европското првенство.  

објавено: 4 септември 2017 - 12:22

Еден од најголемите македонски таленти, Елиф Елмас ќе биде во составот на репрезентацијата до 21 година за утрешниот квалификациски натпревар против Ерменија за пласман на Европското првенство.

Творецот на победата против Израел поради два жолти картони немаше право на настап на утрешниот дуел против Албанија, па се отвори можност да им помогне на фудбалерите во репрезентацијата до 21 година.

Селекторот Боби Милевски и новата генерација утре го стартуваат новиот циклус за пласман на новиот континентален собир. 

Најново во Фудбал