Неочекувано висок пораз

Полјаците убедливи - Ја победија Македонија со 4:0

Полската фудбалска репрезентација за фудбалери до 15 години беше убедливо подобра од врсниците од Македонија и победи со 4:0 на пријателскиот меч, одигран денеска во Скопје

објавено: 6 март 2018 - 15:11

Полската фудбалска репрезентација за фудбалери до 15 години беше убедливо подобра од врсниците од Македонија и победи со 4:0 на пријателскиот меч, одигран денеска во Скопје.

Полјаците доминираа и ја наполнија мрежата на домаќините, па на крајот резултатот беше високи 4:0 за гостите.

Двете репрезентации ќе одиграат уште еден пријателски меч, задутре, повторно во Скопје.

Најново во Фудбал