Бушманов ги одреди најдобрите за дуелот со нас

Секстет од Спартак Москва ги предводи младите Руси за дуелот со Македонија

Шестмина играчи од шампионскиот состав на Спартак Москва ќе ги предводат младите Руси против Македонија на 23. март во Скопје во квалификациски меч за настап на ЕП

објавено: 13 март 2018 - 11:58

Шестмина играчи од шампионскиот состав на Спартак Москва ќе ги предводат младите Руси против Македонија на 23. март во Скопје во квалификациски меч за настап на ЕП.

Селекторот Јевгени Бушманов повика 23 фудбалери за двата меча во март против Македонија и Гибралтар.

Голмани:Максименко (Спартак Москва), Мелихов (Том), Обухов (Арсенал Тула)

Одбрана: Добња (Пафос), Калугин (Динамо Москва), Лихачев (Спартак Москва), Расказов (Спартак Москва), Шанбиев (Спартак Москва), Лисов (Локомотив Москва), Хоџанијазов (Динамо СПБ), Чернов (Урал)

Среден ред: Бакаев (Спартак Москва), Пантелеев (Спартак Москва), Гулиев (Ростов), Зуев (Ростов), Жигулиев (Тосно), Макаров (Тосно), Кучаев (ЦСКА Москва), Ланин (Крилја Советов), Облијаков (Уфа), Тугарев (Локомотив Москва).

Напад: Соболев (Крилја Советов), Мелкаѕе (Тосно).

Дуелот се игра на теренот на ФФМ во Скопје од 14 часот.

Најново во Фудбал