Само тие се без пораз

Висок лет на младите орли кон ЕП во Италија

Младите репрезентативци на Србија сигурно чекорат кон директен пласман на Европското првенство во Италија и Сан Марино, а по победата вечерва над Русија со 3:2 се единствената непоразена селекција во нашата група 7

 

објавено: 10 октомври 2017 - 19:52

Младите репрезентативци на Србија сигурно чекорат кон директен пласман на Европското првенство во Италија и Сан Марино, а по победата вечерва над Русија со 3:2 се единствената непоразена селекција во нашата група 7.

По победата против Македонија, младите „орли“ денеска ја победија и Русија во трилер меч со 5 гола. Пантиќ и Јовиќ двапати беа прецизни за Србија, за трета победа по ред, а за Русите кои го доживеаја првиот пораз стрелци беа Жемалетдинов и Мелкаѕе.

Најново во Фудбал