Голманот на Работнички како октопод

Шишковски со сто раце... (Видео)

Младинскиот репрезентативец на Македонија и голман на Работнички, Дамјан Шишковски бранеше имресивно, вчера против Динамо Минск. И секако е најзаслужен за ремито, 1:1, односно, што „романтичарите“ не претрпеа пораз

 

објавено: 14 јули 2017 - 12:40

Младинскиот репрезентативец на Македонија и голман на Работнички, Дамјан Шишковски бранеше имресивно, вчера против Динамо Минск. И секако е најзаслужен за ремито, 1:1, односно, што „романтичарите" не претрпеа пораз.

Во најмалку пет ситуации Шишковски излезе како победник, кога беше очи в очи со противнички напаѓач. Прими еден гол и тој не се бранеше, а се претходно и потоа е за чиста десетка.

Погледнете ги одбраните на Шишковски.

 

Најново во Фудбал