Повторно во нашиот главен град

Супер-куп трофејот в сабота на изложба пред „Куќата на фудбалот“ (ФОТО)

Прекрасниот трофеј кој ќе биде доделен на победникот од Супер купот кој ќе се одигра во Скопје, в сабота ќе биде изложен пред „Куќата на фудбалот" каде што фановите ќе имаат можност да се сликаат со него

објавено: 16 март 2017 - 14:10

Европскиот Супер-куп трофеј повторно е во Скопје. Титулата која ќе се додели на подобриот на натпреварот од победникиот на Лигата на шампионите и освојувачот на Лигата на Европа, по втор пат е во нашиот главен град.

В сабота тој ќе биде изложен пред „Куќата на фудбалот", каде што навивачите ќе имаат можност да направат фотографија со него, а воедно ќе можат да ги проследат и натпреварите од детската лига.

Најново во Фудбал