ЦЕНТРАЛНОТО МЕСТО НА УЕФА САЈТОТ РЕЗЕРВИРАНО ЗА НАШИОТ ПРВАК

Вардар пак е главен хит во европските медиуми (Фото)

На сајтот на Европската фудбалска федерација главна вест е победата на „црвено-црните“ во дуелот со Копенхагн

објавено: 26 јули 2017 - 08:00

Победата на Вардар против Копенхаген, повторно е најголемото изненадување во квалификациите од Лигата на шампионите. Македонскиот првак минимално со 1:0 го победи данскиот шампион. Овој триумф одекна низ цела Европа. 

На сајтот на УЕФА повторно во центарот на вниманието е слика и текст за подвигот на Вардар. За успехот пишуваат и сите регионални весници. 

 

Најново во Фудбал