“црвено-црните” го добија противникот

Вардар против Пјуник во Лигата на Европа

Вардар се надева дека сезонава ќе успее да го повтори ланскиот успех, кога се пласираше во групната фаза од Лигата на Европа

објавено: 20 јуни 2018 - 12:14

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ќе игра против Пјуник во првото коло од квалификациите за Лигата на Европа.

Денешната ждрепка во Нион сакаше Вардар да    гостува на првиот меч кој се игра на 12 јули. Реваншот е седум дена подоцна.

Вардар се надева дека сезонава ќе успее да го повтори ланскиот успех, кога се пласираше во групната фаза од Лигата на Европа.

Најново во Фудбал