Ќе биде жешко за гостите во студената Русија

Вардарци да внимаваат да не влетаат во офсајд - Зенит има опасни „девушки“ (Фото)

Зенит и Вардар доаѓаат од викенд кој беше мошне успешен за двете екипи, следни ривали во Л групата во Европа Лигата, а прославени се убави јубилеи и на двете страни. Домаќините ветуваат нов спектакл на прекрасниот стадион „Крестовски“, а главен збор во шоуто би требало да имаат прекрасните чирлидерки на Зенит

објавено: 21 ноември 2017 - 08:31

Зенит и Вардар доаѓаат од викенд кој беше мошне успешен за двете екипи. Следните ривали во Л групата во Европа Лигата прославија убави јубилеи. Русите ветуваат нов спектакл на прекрасниот стадион „Крестовски", а главен збор во шоуто би требало да имаат прекрасните чирлидерки на Зенит.

Тие беа во главна улога заедно со навивачите, завчера на мечот со Тосно, кога Зенит славеше десетгодишнина од првата титула во независна Русија. Најавено е дека повторно ќе бидат на „Крестовски“ и во четврток од 19 часот кога ќе почне мечот меѓу клубот од Санкт Петербург и нашиот првак Вардар, кој слави 7 децении од постоењето.

 

 

Најново во Фудбал