ИГРАЧОТ НА РАБОТНИЧКИ ИМА СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕ

Велинов со посебен мотив пред дербито против Шкендија (ФОТО)

„Романтичарите“ утре со почеток во 14 часот ќе биде домаќин на лидерот Шкендија, во дербито на 23. коло од Прва Лига

објавено: 9 март 2018 - 12:00

Дека фудбалерите секогаш имаат убави девојки крај себе и не е некоја тајна. Првотимецот на Работнички, Стојанче Велинов подолго време беше во врска со бугарската манекенка Мартина, а истата ја крунисаа со брак, за да во меѓувреме добијат и принова.

Семејството му е најголема поддршка на Велинов во моментов, а тоа сопругата и ќеркичката најдобро го покажаа пред утрешното дерби против Шкендија.

Најново во Фудбал