Фудбал

Поради безбедносната состојба, спортот во...

Први реагираа од Македонската кошаркарска федерација, кои решија да го откажат...

Победата на Шкупи „зачинета“ со напад на судијата

Шкупи го победи Работнички со 1:0 во последниот меч од 29. коло во Првата лига...

Победа трите бода ги посвети на Благоја Смоквоски

По цели 730 минути Победа го прекина постот без погодок, Јорданчо Наумоски беше...

Гачевски: Математиката на Вардар се знае, одиме на победа против Шкендија

Вардар има импресивна серија од 8 победи, 7 од нив во домашното првенство, а голманот Филип Гачевски нема примено гол на последните три меча и ниту еднаш не е совладан во Тетово, без разлика дали ривал била Шкендија,...

Судат без одмор, Мечкаровски и Ставрев во мртва трка

Димитар Мечкаровски и Александар Ставрев имаат неверојатни бројки зад себе сезонава и судат прволигашки натпревари кај нас речиси секое коло. Без застој двајцата најдобри наши судии досега „промашија“ мал број на натпревари, а засега помладиот води со 25:24

КАКВО „ЕЛ КЛАСИКО“ КАКВИ БАКРАЧИ: Во Лабуништа дерби пред 4.000 гледачи (Видео+Фото)

Неверојатна атмосфера направија навивачите на дербито меѓу Лабуништа и Струга

Мобилизација во Прилеп, Могила се уште чека Победа да победи, навивачите ветуваат огромна поддршка против Силекс

Могила се уште чека да падне некој од противниците на Победа, а вистинска мобилизација има во Прилеп за следниот меч против Силекс во среда во рамките на 29. коло од домашното првенство. За навивачите влезот ќе биде слободен на стадионот во Могила, каде Победа како домаќин ги игра своите натпревари, а се најавува огромна поддршка со цел прилепчани да ја забележат првата победа во последните 7 кола

Несторовски е „Ин“, Трајковски ја загуби довербата - Во Палермо се е наопаку, навивачите сакаат да останат играчи што си заминуваат

Во Палермо се е наопаку, па и најновата анкета на „Медиагол“ не им се погоди на новите сопственици на клубот. Навивачите учествуваат во анкета со интересно прашање: Кои играчи сакате да останат во Палермо? Андреа Рисполи, кој игра во одлична форма во последно време е убедливо на врвот со 92 проценти доверба, а зад него е Илија Несторовски

НИШТО НОВО: Алиоски повторно во тимот на колото

Веќе не е ништо ново ако се каже дека македонскиот репрезентативец, Езџијан Алиоски е избран во тимот на 29. коло во швајцарската Суперлига. Екипата на Лугано славеше на гостувањето кај Јанг Бојс со 2-1, благодарение на Алиоски кој стрелаше во шестата минута.   

ФФМ ПОКРЕНА ПОСТАПКА: ФК Шкупи ќе биде казнет за дронот

На вчерашниот меч меѓу Шкупи и Вардар се вееше истото знаме со симболите на „Голема Албанија" што со дрон се најде на теренот во Белград на контроверзниот меч меѓу Србија и Албанија. „Македонски спорт“ дознава дека ФФМ ќе поведе постапка против чаирскиот клуб поради дронот.

Што стори Победа? Противничките мрежи се маѓепсани за прилепчани точно 638 минути

Како да се маѓепсани противничките мрежи велат прилепчани, а нивниот омилен тим Победа нема постигнато гол над 10 часа, односно точно 638 минути. Без постигнат гол Победа го загуби денеска и пелагониското дерби со Пелистер, па последен стрелец за клубот кој бие грчевита битка за опстанок е Дејан Цветановски на 5. март против лидерот Вардар

Голготата на Пелистер од март заврши, Трифуновски донесе радост во Битола (Видео)

Пелистер конечно го заврши долгиот пост без првенствена победа, од март, а денеска го доби пелагониското дерби со Победа. Иве Трифуновски е јунакот на домаќините, а со неговиот гол во 78. минута прекината е црната серија од 6 меча без триумф во шампионатот

Високо летна Вардар и над Чаир, шампионската круна се насмевнува

Вардар го прелета и Чаир, а со седмата победа во низа во првенството стаса блиску до нова титула. Пелистер го доби пелагонското дерби со Победа, а Шкендија не успеа да слави во Кратово против Силекс, со што речиси и се прости од атак на првото место

Pages