Фудбал

ДЕНИ МАСЕВ, НОВИОТ СПОРТСКИ ДИРЕКТОР НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

ОНА ШТО Е ДОБРО ДА БИДЕ УШТЕ ПОДОБРО

Пандев“ тргна во офанзива - потпишани Бразилец и...

Евертон Сиднеи де Брито во следните три години ќе го носи дресот на Академија...

Вардар губеше со 3:0, но се спаси од пораз

„Црвено-црните“ благодарение на двата гола на Барсегјан и погодокот на Адам на...

Работнички ќе тестира со Динамо Загреб

„Романтичарите" закажаа четири пријателски натпревари со квалитетни ривали.

Прволигашка мизерија: Повеќе гледачи пред компјутер, отколку на трибините!

Новиот проект на Фудбалската федерација на Македонија за прикажување на натпреварите од Првата лига има огромен успех, но од друга страна и ја покажува болната вистина за „модрените“ македонски фудбалски навивачи. ФФМ...

Деспотовски: Ми го црнат името без потреба, не бев ни блиску до инцидентот!

Фудбалерот на Вардар, Филип Деспотовски, тврди дека воопшто не бил вклучен во инцидентот по завршување на неделниот натпревар против Брегалница во Штип, за кој штипската полиција поднесе кривична пријава против него за...

Куп на Македонија 1/16-финале: Прволигашите со лесни задачи

Македонскиот фудбал почнува да добива на интензитет, бидејќи по трите одиграни првенствени кола, денеска на програмата се натпреварите од 1/16-финалето од националниот Куп. Два тима веќе обезбедија пласман во следната...

СВР Штип поднесе кривична пријава против „вардарецот“ Деспотовски!

Кривична пријава поради физички напад на полициско лице доби фудбалерот на Вардар, Филип Деспотовски, објавија денеска од СВР Штип. Инцидентот, наводно, се случил по завршување на неделниот натпревар на црвено-црните со...

Навивачите на Милан не го сакаат Македонецот: На Пандев му помина времето!

Најдобриот македонски фудбалер и актуелен член на Наполи, Горан Пандев, е се поблиску до враќање во Милано, но не во Интер, клубот со кој ги освои сите можни трофеи, туку во лутиот градски ривал Милан. Италијанските...

Велкоски: Повикот за дуелот со Шпанија е посебна мотивација за мечот со Борусија

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски, членот на Сараево доби повик од селекторот Бошко Ѓуровски за стартот на квалификациите за Евро 2016 и гостувањето во Шпанија, нешто со што сараевчани се пофалија веднаш по...

Шкупи го прегази 11 Октомври во Купот на Македонија

Екипата на Шкупи со убедливи 9-0 на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп славеше над 11 Октомври и обезбеди пласман во наредната рунда во најмасовното клупско натпреварување во нашата земја, Купот на Македонија....

Алтипармаковски: Го симнавме „товарот“, сега ќе биде полесно

Актуелниот фудбалски владател во македонскиот шампионат Работнички имаше разочарувачки старт на новата сезона со двата врзани порази од Металург (0-3) и Ренова (2-1), но работите одат кон подобро откако тимот во...

Репрезентацијата „бега“ од Македонија: За мечот против Шпанија ќе се подготвува во Валенсија!

Валенсија, наместо Скопје, ќе биде базата на македонската фудбалска репрезентација, каде нашите најдобри фудбалери од 2 септември ќе се подготвуваат за првиот квалификациски меч за Евро 2016, против Шпанија на 8...

Ариф сам против „млекарите“ (ВИДЕО)

Екипата на Шкупи дојде и до втората победа во Втората фудбалска лига, откако во скопското дерби славеше со 1-3 на гости кај Еуромилк. Најзаслужен за победата беше Фатмир Ариф, кој ги постигна сите три гола за чаирчани...

Pages