Фудбал

ВО ПРВАТА ОД ДВЕТЕ ПРИЈАТЕЛСКИ СРЕДБИ ВО БУКУРЕШТ

У16: Македонија во финишот поразена од Романија (ФОТО)

У17: Наместо триумф, само ги налутивме Израелците...

Македонската фудбалска У17 репрезентација го претрпе и вториот пораз во првата...

У15: Реми на првиот дуел со Црна Гора

Нашите фудбалски надежи до 15 години одиграа нерешено 2:2 на првиот од двата...

ОФИЦИЈАЛНО: Барди потпиша нов договор со Леванте...

По фантастичното преставување во минатата и одличното отворање на оваа сезона,...

„Тумбе Кафе“ доби нов „влез“: Ѕидот падна, се отвори огромна дупка! (ФОТО)

На Пелистер воопшто не му цветаат рози сезонава, битолскиот фудбалски прволигаш има сериозна серија на негативни резултати, а не се памети кога последен пат „зелено-белите“ постигнале гол. Домот на фудбалерите, како што...

Ѓуровски: Штета што нема да го имаме Ибраими, но можеме и без него!

Еден од најквалитетните поединци во македонската фудбалска репрезентација, играчот на Марибор Агим Ибраими, поради болест го откажа својот настап за квалификацискиот дуел против Словачка, в сабота на „Филип Втори“, а на...

Стопанската комора ќе го поттикнува вложувањето на компаниите во фудбалот

Фудбалската федерација на Македонија и Стопанската комора на Македонија потпишаа меморандум за соработка, чија цел е поттикнување на активностите околу општествената корпоративната одговорност и поддршка на спортот во...

Тројца му откажаа на Милевски поради повреди, на нивно место двајца дебитанти

Селекторот на младата фудбалска репрезентација, Благоја Милевски повика тројца нови фудбалери за претстојниот пријателски меч со Црна Гора во недела, од кои двајца дебитанти, откако поради повреди откажаа Даниел...

Не им е лесно: Фудбалерите на Шкендија мораа да седнат пред Балистите и да слушаат - критики! (ВИДЕО)

Откако влезе во резултатска криза, екипата на Шкендија наиде и на удар од своите навивачи. Така, по денешниот пораз од Работнички на својот терен во Тетово, играчите се наредија пред трибината на своите најверни...

Шкендија ги „удри“ своите фудбалери по џеб

Раководството на Шкендија денеска имаше вонреден состанок во клупските простории по поразот од Работнички од 1-3 на домашен терен. Првите луѓе на тимот од Тетово одлучиле дека фудбалерите не се залагаат доволно на...

Македонско знаме се вее во Тајланд: Илијоски и Тасевски го освоија Купот (ФОТО)

Двајцата поранешни македонски репрезентативци, Дарко Тасевски и Баже Илијоски го освоија тајландскиот ФА-куп за својот Бангкок Глас, по триумфот со 1-0 во финалето над Чонбури, и двајцата Македонци големиот и историски...

Аплаузи за Работнички во Тетово, свирежи за Шкендија

Работнички денеска триумфално се прошета низ Тетово и ја совлада Шкендија со 1-3. Тоа секако не им се допадна на домашните навивачи, кои ги исвиркаа „црвено-црните“, а со аплауз го поздравија актуелниот шампион....

Пелистерци гневни на Ставрев: Не сакаме повеќе да ни судиш!

Пелистер доживеа минимален пораз денеска пред своите гледачи од Силекс, но управата на клубот од Битола го посочи главниот судија на натпреварот, скопјанецот Александар Ставрев, за главен виновник за ваквиот исход на...

Пеев погоди за прва победа на Агротикос Астерас

Македонскиот интернационалец Оливер Пеев го постигна својот гол првенец му ја донесе и премиерната победа на својот тим Агротикос Астерас во втората фудбалска лига на Грција. Поранешниот фудбалер на Металург погоди за...

Pages