Фудбал

ОБЈАВЕНИ КВОТИТЕ ЗА МЕЧЕВИТЕ ОД 20. НЕДЕЛНО КОЛО ВО ПМФЛ

МОЦАРТ: Работнички е фаворит со Силекс!

КОНЕЧНО: Велковски дури денеска дебитираше за...

Можеби селекторот Игор Ангеловски, кој во живо ја проследи средбата меѓу Рудеш...

МЕГА - БОМБА ОД ТЕТОВО: Хасани се враќа во...

Ферхан Буба Хасани во јуни, откако ќе го одработи договорот со Ал - Раед,...

Ваучер системот во преден план на одборот на...

Клубовите го запознаа претставникот на владата на Р. Македонија дека предлог...

Поочајна посета не се памети: „Филип Втори“ зјае празен – едвај две илјади гледачи (ФОТО)

Слабите резултати и очајниот настап на македонската фудбалска репрезентација во петокот, по поразот од Белорусија во евроквалификациите си го направи своето на вечерашниот пријателски меч со Австралија, па на...

Деби за Трајчевски, Блажевски и Радевски од стартот

Младиот фудбалер за врска Душко Трајчевски ќе дебитира за Македонија вечерва на пријателскиот меч со Австралија на Националната Арена „Филип Втори“, кој стартува за дваесетина минути. Селекторот Бошко Ѓуровски се реши...

Пропуштена шанса за триумф: Младите фудбалери ремизираа против Словенија

Младата македонска фудбалска репрезентација ремизираше 1-1 против Словенија на пријателски натпревар одигран денеска во Целје. Нашите младинци имаа предност по првото полувреме со голот на Филип Пивковски, но домашните...

Против „кенгурите“ да се поправи очајниот впечаток од дебаклот против Белорусија!

Македонската фудбалска репрезентација од натпревар во натпревар ја губи довербата кај навивачите и целокупната спортска јавност, а по очајната претстава против Белорусија во петокот (1-2) во евроквалификациите, вечерва...

Георгиевски ја заврши играчката, почнува тренерска кариера

Поранешниот македонски репрезентативец Славчо Георгиевски официјално објави дека ја завршува играчката кариера, денеска, на неговиот 35. роденден. Својот последен натпревар, популарниот Тупан го одиграл на почетокот од...

Меѓу 500 најважни фудбалери на светот од цел Балкан нема само - Македонец! (ФОТО)

Македонскиот фудбал веќе со години вртоглаво паѓа, националниот тим е на 108-то место на ФИФА-листата, клупскиот фудбал е очаен, младинските селекции неконкурентни со врсниците, па најпрестижниот фудбалски магазин „...

Постекоглу: Ова е голем предизвик за нас, Македонија не сака вторпат да загуби!

Селекцијата на Австралија, 65-та светска репрезентација според ранкингот на ФИФА и актуелен азиски шампион е наредниот предизвик за македонската фудбалска репрезентација, која по поразот од Белорусија во квалификациите...

Прециози: Пресреќен сум, конечно го донесовме Пандев во Џенова!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев од лето ќе игра за калчолигашот Џенова, што ќе биде негов петти клуб во кариерата во кој ќе игра во Серија А. Трансферот на Пандев во Италија е веќе одамна познат, а медиумите...

Само минимална победа над Сан Марино во првото коло на развојниот турнир

Младата селекција на Македонија до 16 години стартуваше со победа на развојниот турнир на УЕФА, кој се одржува во Гибралтар, откако денеска црвено-жолтите само минимално со 1-0 победија против Сан Марино. Македонија...

Триста црвено-црни надежи се забавуваа и се дружеа со првотимците Таневски и Ивановски (ФОТО)

Околу триста дечиња од цела Македонија, фудбалски надежи во црвено и црно, денеска се забавуваа, се дружеа и се рекреираа на теренот на фудбалскиот клуб Вардар кај спортскиот центар „Јане Сандански“, на вардаровиот...

Pages