Фудбал

Димитриевски: Да го заборавиме Бетис, на победа...

На последниот натпревар од „Ла Лига", составот на Рајо Ваљекано загуби на...

Илиевски: Шпанија е фаворит, со сите други ќе се...

Македонската репрезентација до 21 години денеска во Нион ги дозна противниците...

Деан Митрев го напушти Работнички

Одбранбениот играч го раскина договорот со неговиот досегашен клуб, им се...

Тоалетите на македонски прволигашки стадион, во 21 век... (ФОТО)

Фудбалската федерација на Македонија пред стартот на оваа сезона децидно реши да не дозволи да се играат натпревари во Првата лига, на стадиони кои немаат услови за тоа. Прво беше најавено дека услови нема во Тетово,...

Копјата за Пелистер ќе се кршат в среда: Договорот со „Цермат“ може да го „наруши“ анонимен Кипарец од Летонија!?

Извесен Гаврил Папанастасатос, со адреса на живеење во Рига, Летонија, е најновиот заинтересиран кандидат за превземање на ФК Пелистер. Како што јавува Тера, на седница на општина Битола в среда, на дневниот ред е...

Новески ги повредил лигаментите, ќе паузира неколку недели

Македонскиот интернационалец и поранешен капитен на репрезентацијата, Николче Новески, фудбалерот на бундеслигашот Мајнц вчера против Падерборн беше малерозен и првиот меч во новата сезона го заврши по неполн час,...

Бабунски и Грнчаров требало да покажат дополнителен квалитет!

Давид Бабунски е бисер на македонскиот фудбал, а Бобан Грнчаров е квалитетен дефанзивец, но и двајцата во моментов не се вклопуваат во замислите на селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, во...

Ѓуровски го пречкрта Грнчаров, не го зема ниту Давид Бабунски!?

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски не го повика досегашниот капитен на А-селекцијата, Бобан Грнчаров, како што најави во минатата недела СПОРТМЕДИА, откако денеска го објави списокот од...

Пандев се полеа со ладна вода и ги предизвика Груевски и Заев! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски интернационалец Горан Пандев, член на италијанскиот Наполи, го прифати предизвикот на неговиот колега Раул Албиол и се вклучи во глобалниот феномен полевање со студена вода, како дел од...

Јаховиќ погоди, но Ријека го доживеа првиот сезонски пораз

Екипата на Ријека загуби со 2-1 на гостувањето кај Локомотива Загреб и го доживе првиот сезонски пораз. Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ беше стрелец на единствениот гол за гостите во 75.минута кога израмни на...

Петров: Требаше да победиме, но не треба да бидеме разочарани (ВИДЕО)

Стрелецот на израмнувачкиот гол на Вардар, Филип Петров, кој го постави конечниот резултат против Тетекс, 2-2, смета дека „црвено-црните“ требале да слават денеска, но не треба да жалат за пропуштените шанси. „Одигравме...

Берое хит во Бугарија: Спировски даде гол во мечот кој траеше два дена

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски го постигна првиот гол во сезоната во бугарскиот шампионат, во победата на Берое над Хасково со 3-0, во мечот кој траеше два дена. Oвој меч започна вчера вечер, но беше...

Комити порачаа: Ако за Турчин кривична има за спас ќе молите, но во пеколот ќе горите! (ФОТО)

Навивачката група Комити ја продолжи кампањата за поддршка на Горан Николовски-Турчин, навивачот кој загуби три прсти од раката во инцидентот од мечот Пелистер - Вардар. Дуелот меѓу Тетекс и Вардар, на стадионот во...

Pages