Фудбал

АЛБАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ МЕЃУ СТАТИВИТЕ

Шишковски пред трансфер во Кукеси

„Бомбата“ пукна: Агим и официјално во Шкендија!

Она што беше најавено се оствари. Агим Ибраими е нов фудбалер на Шкендија

Втор пораз за Чеде во африканската ЛШ

Клубот кој го предводи Чеде Јаневски изгуби на домашен терен од тунискиот Клуб...

Работнички со проверен рецепт: Тимот што победува нема да се менува!

Фудбалското првенство на Македонија заврши пред една недела па затоа сите клубови се на заслужен одмор. Оние тимови кои обезбедија пласман во европските купови нема да мируваат премногу, бидејќи веќе треба да се...

Усвоен Кодексот на однесување – нема веќе Фејсбук, Твитер и обложување за репрезентативците!

Како што пред два месеци најави СПОРТМЕДИА, репрезентативците на Македонија добија Кодекс на однесување од страна на Фудбалската федерација на Македонија, на кој ќе треба да се придржуваат додека се дел од најдобрата...

По Љамчевски уште неколку првотимци си одат од Металург

„Благоја Љамчевски замина во Вардар, а договорите им истекуваат и на Оливер Пеев, Љубомир Стевановиќ, Зоран Вујовиќ и на Седат Бериша, кои најверојатно нема да продолжат со клубот“, вели тренерот на фудбалерите на...

Со Камерун бркаме прва победа против Африканци!

Камерун е единствената фудбалска репрезентација од африканскиот континент која успеала да слави победа над Македонија во досегашните пријателски средби кои нашата најдобра селекција ги одиграла против земји од „Црниот...

Младите без Бабунски, Најдоски, Муслиу, Мицевски и Бејтулау на пријателска против Катар

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година вчера пристигна во Ахен, Германија каде утре ќе одигра пријателски натпреар со репрезентацијата на Катар за играчи до 22 години. Натпреварот ќе се одигра...

Маневски: Сонувам за гол во дресот со државниот грб!

Повратникот во македонската фудбалска репрезентација Борче Маневски денеска против Камерун ќе чека шанса од клупата ќе го очекува третиот настап во националниот дрес, но и првиот гол. По блескавите игри во домашниот...

Суперталентот Шишковски на проба во белгиски Клуб Бриж!

Младиот и екстра талентиран голман на Работнички, Дамјан Шишковски веќе четири дена тренира со екипата на белгиски Клуб Бриж. Тој веќе од поодамна е на „радарот“ на многу европски клубови, а во јануари оваа година беше...

Георгиевски на лето си заминува од Стеауа

Македонскиот фудбалски репрезентативец Даниел Георгиевски на лето дефинитивно ќе си замине од Стеауа, соопштија романските медиуми. „Стеауа ми овозможи да направам чекор напред во кариерата и затоа сакам да им се...

Тричковски: Се адаптираме на новите методи на работа

Репрезентативниот напаѓач Иван Тричковски верува дека овие подготовки и претстојните пријателски натпревари се од големо значење за воигрување на репрезентацијата и за подобро запознавање на начинот на работа на новиот...

Македонија ќе игра 4-3-3: Абдурахими дебитира против Камерун

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги отвори „картите“ за утрешниот пријателски натпревар против Камерун, што ќе го одиграме во Куфштајн, Австрија. Новиот предводник реши да ја промени...

Pages